Cestování po světě

Naše stránky jsou pro všechny, co rádi cestují, ať už s báglem na zádech a průvodcem v ruce nebo jen po stránkách knížek a cestopisů. Všem těm přejeme příjemné počtení a zábavu.


Sýrie Jedno z největ?ích divadel na světě v Bosře (3647)

Peru největ?í incká pevnost Sacsayhuaman (4684)

Izrael koupání v přesolené omáčce Mrtvého moře v Ein Gedi (8860)


NEJ FOTOGRAFIE
(15690) Usa
(15435) Indie
(14829) Čína
(11562) Keňa
(8068) Austrálie


NEJ PŘÍBĚHY
(55824) Mexiko Pozůstatky májských a koloniálních památek v Mexico City
(45658) Čína Jediná stavba viditelná z vesmíru - Velká čínská zeď
(40923) USA Socha Svobody - francouský dáreček a jeho historie
(32291) Egypt Jaká tajemství je?tě před námi skrývají pyramidy v Gíze
(21635) Indie překrásné město Agra a monument lásky Tád? Mahal


HLEDEJ U NÁS
Hledej článek:
 
Hledej obrázek:
 


HLEDEJ VE SVĚTĚ
Seznam/Google:
  
 
Atlas
 


NASTAVENÍ
Přidat k oblíbeným  Přidat k oblíbeným

Nastavit tuto stránku jako domovskou  Nastavit jako výchozí

Pro rozlišení 800 * 600.
Poslední aktualizace 25.08.2004

Celkově přečteno článků 937844
 PŘÍBĚHY

Více informací o zemiFotografie z naší cestyJak jsme se sem dostali

JIŽNÍ AMERIKA

Odkud: Z Panamy.
Kdy: Zima 2000
Jak dlouho: 7 dní
Oblast: Chile a Argentína - Punta Arenas a Tierra del Fuego

Punta Arenas

Odjíždíme stopem směr Punta Arenas. Je město v jižním Chile u Magalhaesova průlivu. má něco kolem 132 tis. obyvatel. V roce 1843 zde byla založena trestanecká kolonie, městem je Punta Arenas až od 1849. Patří mezi jedno z nejjižnějších velkoměst světa - průmysl petrochemický, rybný, dřevozpracující, potravinářský a významný přístav. Stop šel v pohodě a ještě před Punta Arenas navštěvujeme místní atrakci Seno Otway. Místo, kde lze vidět kolonie tučňáků. Viděli jsme jich nej pár. V sezóně je tu až 10 000 tučňáků. V lednu a únoru kladou vajíčka. Zbytek roku se o ně starají a po vylíhnutí většina se svými výrostky prchá do moře. My viděli necelou stovku. I tak to bylo fajn pozorovat je, jak se kymacejí při chůzi. Večer ještě stíháme prohlídku města.
Ushuaia, Argentina Ráno nákupujeme baterku do foťáku v Zona Franca, což je bezcelní zóna a stopujeme na Tierra del Fuego - Ohňová země. S náma je tu ještě jeden australan. Vypadá dost zmateně a po krátkém hovoru je nám jasné, že stopuje poprvé v životě. No nic, asi budeme stopovat ve třech. Stojíme od sebe asi tak 200 metrů a australanovi zastavuje náklaďák. Překecal řidiče a zastavuje i nám. Po 20 km nás vyhazuje a tak se zase rozdělujeme. Máme štěstí a zastavuje nám auto, co jede až na trajektový přejezd na Tierra del Fuego. Super. Rozhlížíme se po australanovi, aby jsme se revanžovali, ale nikde ho nevidíme, až po chvilce vybíhá z keře, v ruce má toaletní papír, kterým na nás mohutně mává. A tak jedeme ve třech. Na přechodu jsme stihli poslední trajekt. Jede asi za 20 min. a tak přenechávám práci na zkušenějších. Leňulka obešla pár řidičů a máme dovoz až na Rio Grande v Tierra del Fuego. Loučíme se s australanem. Třeba se ještě potkáme. Přespáváme kousek od benzínky.
Ushuaia, Argentina Další denpokračujeme stopem do Ushuaia. Moc provoz není, silnice je místy prašná, ale nakonec v pohodě. V Ushuaia jsem za 3 hodinky.

Tierra del Fuego, Ohňová země.
Dále na jih je už jen ledová masa Antarktidy … První Evropané pojmenovali prý ostrov rozdělený dnes mezi Argentinu a Chile podle táborových ohňů původních obyvatel, které viděli plápolat ze svých lodí. Moderním centrem Ohňové země, která má v rámci Argentinské republiky postavení tzv. národního teritoria, je pětatřicetitisícová Ushuaia, nejjižněji položené město naší planety, malebně posazené na břeh stejnojmenného zálivu na jižní straně ostrova.
Ushuaia, Argentina Město z konce 19. století je domovem mnoha desítek tisíc lidí a hlavní atrakcí, bývalou misijní stanicí, která byla později přestavěna na vězení pro nejhorší zločince. Ani to však nebyl její konečný úděl, byť se tvrdý režim v objektu prakticky nezměnil. Zločince totiž vystřídali vojáci. Dnes slouží budova mírumilovným účelům, je cílem cestovatelů. Nejdůležitější třídou města je San Martín s bary, restauracemi, hotely i obchůdky, velký význam má také přístav, odkud se pořádají velkolepé plavby po kanálu Beagle. Lze zde navštívit některé z mnoha ostrůvků, které obývají pouze hejna ptáků, nebo se v čistých vodách zálivu potápějí obdivovat krásy podmořského života. Historie celého kraje je pečlivě zaznamenaná v muzeu Konce světa. Správní sběratelé razítek a víz, si můžou nechat dát do pasu razítko "Fin del Mundo", což znamená "Konec světa".
Ushuaia, Argentina Asi dvacet minut trvá jízda z města západním směrem k bráně národního parku Tierra del Fuego ležícího u hranice s chilskou částí ostrova. Zde také končí Panamerická dálnice - 3242 km jižně od Buenos Aires. Na severu odděluje Ohňovou zemi Magalhaesův průliv, který ji odtrhl od Patagonie teprve před zhruba deseti tisíci let. Na jihu je předělem mezi Ohňovou zemí a ještě jižněji položenými chilskými ostrovy Navarino a Hoste průliv Beagle pojmenovaný po legendární plachetnici, na které plul kolem Ohňové země Charles Darwin.


Tento článek byl přečten 4857

Jak se vám článek líbil?
0(min) do 10(max)
Kolik čtenářů se vyjádřilo: 19

3.86.2

NOVINKY:
25.8.2004
Nové fotky z naší cesty do Hedvábné stezce - Čína červen 2004

25.8.2004
Jsme zpět s mesíční cesty po Číně a je tu pár nových příběhů

10.5.2004
Tak a jsou tu nové příběhy z černé Afriky a jihovýchodní Asie

18.1.2004
Dodělal jsme nový Design, jak jsme sliboval a jako přídavek pár nových příběhů z Jižní Ameriky

13.1.2004
Pracuji na novém Designu

20.10.2003
Našel jsme si konečně čas a přidal jsem pár příběhů z našeho cestování po Asii a Americe

02.08.2003
Nové fotky z naší cesty do černé Afriky - Keňa, která se uskutečnila v červnu a červenci, BIG 5, safari, lidé, příroda, moře (255 fotek)

21.06.2003
Další příběhy z cestování po Indii

02.05.2003
Nové fotky z Maďarska - putování kolem Balatonu, termální lázně Heviz(54)

01.04.2003
Nové příběhy z cestování Indie, Thajsko, Střední Východ, ...

KUCHAŘKA:
Francouské speciality

Indická kuchyně

Pálivá mexická kuchyně

Americký Fast Food

PŘIŠTĚ:
Měsíční putování po Číně, budhistické chrámy, Čínská Zeď, svaté pohoří Wutai, uzbekové a kyrgyjci, přejezd pouští Taklamakan a 7 tisícové vrcholy u hranic s Pákistánem

Půlročním putování po Indických horách, pouštích a památkách

Objevování jihovýchodní Asie, thajské chrámy, indonézské ostrovy a džungle Malajsie

Tříměsíční stop po Austrálii, z Outbacku až na Gold Coast

ODKAZY:
Fotografie z Afriky a Blízkého Východu

Fotografie z Asie a Austrálie

N.Geographic

KOKTEJL

LIDÉ A ZEME

Stránky Cestování ve světě jsou na Internetu od 10. 12. 2002
O nás   Kontakt
Copyright © 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Cestování po světě