Cestování po světě

Naše stránky jsou pro všechny, co rádi cestují, ať už s báglem na zádech a průvodcem v ruce nebo jen po stránkách knížek a cestopisů. Všem těm přejeme příjemné počtení a zábavu.


Turecko Artemidin chrám v Efesu - jeden ze Sedmi divů světa (6599)

Egypt Chrám královny Hat?ep?ovet a Ramesseum v Dair al-Bahrí (7006)

Thajsko originální královské město Sukhothai (3623)


NEJ FOTOGRAFIE
(15690) Usa
(15435) Indie
(14829) Čína
(11562) Keňa
(8068) Austrálie


NEJ PŘÍBĚHY
(55824) Mexiko Pozůstatky májských a koloniálních památek v Mexico City
(45658) Čína Jediná stavba viditelná z vesmíru - Velká čínská zeď
(40923) USA Socha Svobody - francouský dáreček a jeho historie
(32291) Egypt Jaká tajemství je?tě před námi skrývají pyramidy v Gíze
(21635) Indie překrásné město Agra a monument lásky Tád? Mahal


HLEDEJ U NÁS
Hledej článek:
 
Hledej obrázek:
 


HLEDEJ VE SVĚTĚ
Seznam/Google:
  
 
Atlas
 


NASTAVENÍ
Přidat k oblíbeným  Přidat k oblíbeným

Nastavit tuto stránku jako domovskou  Nastavit jako výchozí

Pro rozlišení 800 * 600.
Poslední aktualizace 25.08.2004

Celkově přečteno článků 937874
 PŘÍBĚHY

Více informací o zemiFotografie z naší cestyJak jsme se sem dostali
PANAMA

Odkud: Z Kostariky
Kdy: Podzim 2000
Jak dlouho: 2 týdny
Oblast: Panama - Panama City

Panama City, Panama Z Davida jedeme kombinací stop a autobus do Panama City. Vystupujeme na novém nádraží, do Panama Viejo, kde chceme hledat ubytování to máme ještě kousek a tak bereme autobus. Je to vlastně starý americký školní autobus přebarvený ze žluté na pestrou červenou, modrou, zelenou a ... Za 50 centů (V Panamě se platí americkými dolary, jen centy jsou jak panamské tak americké) jsme se tam dopravili a hledáme ubytování. Nakonec jsme našli bejvák ve starém koloniálním domě, kde vchod byl zamřížován a angličtina nám byla k ničemu. Leňulka vše vyjednala a tak máme slevu a platíme 5 USD na noc. Za šest dní 1.1.2002 po novém roce by nám mělo letět letadlo na Quito, Ekvádor. Ale zpět k Panama City. Je to velmi zajímavé město, na jedné straně velmi chudé, na druhé straně moderní velkoměsto s bankovními centry a jachtovým klubem. Rozhodně stojí za to tady pár dní tady zůstat a prohlídnout si hlavně starou část Panamy.

Panama City
Panama City, Panama Je kosmopolitní město, kde žije téměř 704 tis. lidí, nabízí nádhernou podívanou na pozůstatky španělských koloniálních staveb, muzea, parky a hotely. Nechybí zde i siluety mrakodrapů, které je možné spatřit z velké dálky z Pacifiku. Rozhodně zajímavý je pohledu na obrovské lodě, které projíždějí Panamský průplav. Střed města je charakteristický nespočetnými obchůdky s módním zbožím z celého světa. Díky nízkým clům jsou ceny neuvěřitelně příznivé. Nejznámějšími obchodními centry jsou Via Espaňa a Avenida Central, ale i zde platí, že cena není pevná a lze smlouvat.

Casco Viejo
Panama City, Panama Historické centrum dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin. Na jejím okraji leží Francouzský park s francouzským velvyslanectvím jako památka francouzským stavitelům, kteří začali stavět průplav. Při této procházce se můžete pokochat nádherným pohledem na siluetu Panamských mrakodrapů, projít se po mostu Ameriky a zajít do místního jachtového klubu.
Panama City, Panama V Casco Viejo najdeme znamenitá muzea, např. Muzeum průplavu, jež sleduje panamskou historii jako "cestu" spojující Atlantik a Pacifik od časů starých Hispánců až do dnešní doby. Vedle je Muzeum národní historie a stará katedrála s třpytícími se věžičkami vykládanými perlami. V blízkosti je muzeum, věnované umění v náboženství, založené ve starém klášteře Santo Domingo.
Panama City, Panama Pár bloků od katedrály San Jose je nádherný Zlatý oltář složitě vyřezávaný ze dřeva a zdobený zlatem. Dalším zajímavým místem v Casco Viejo je Prezidentský palác, kde se konají nedělní prohlídky. Je až s podivem, že tento nádherný palác je uprostřed místa, kde žije převážně chudá sociální vrstva a kde se nedoporučuje chodit v nočních hodinách. Možná právě proto jsou všechny přístupové cesty hlídány vojskem a policií. Kousek dál je starý přístav, kde je každý den rybí trh, to poznáte už po čuchu, a moc pěkný výhled na staré rybářské lodě s pozadím moderní Panamy.

Stará Panama
Panama City, Panama Asi 2 míle od centra města můžeme navštívit zříceniny prvního hlavního města, známé pod názvy Stará Panama či Panama La Vieja z počátku 16.století. Není překvapením, že obrovská naleziště zlata lákala piráty do panamských vod. Cesta sem je trošku problematická a určitě vás překvapí, když většinu času budete hlídání policií. Důvod je jednoduchý, nacházíte se v chudé části Panami, kde je vysoká kriminalita a i když vše vypadá OK, nemusí to tak být. Těsně před našim příjezdem prý tady okradli pár turistů.
Stará Panama vyhořela a město bylo následně posunuto na západ, kde bylo založeno v roce 1671 současné hlavní město. Nejpůsobivější je katedrála s masivní věží a Biskupský dům. V blízkosti starých památek je trh s řemeslnou výrobou domorodců a restaurace s výhledem na panamský záliv.

Tento článek byl přečten 5133

Jak se vám článek líbil?
0(min) do 10(max)
Kolik čtenářů se vyjádřilo: 43

3.76.3

NOVINKY:
25.8.2004
Nové fotky z naší cesty do Hedvábné stezce - Čína červen 2004

25.8.2004
Jsme zpět s mesíční cesty po Číně a je tu pár nových příběhů

10.5.2004
Tak a jsou tu nové příběhy z černé Afriky a jihovýchodní Asie

18.1.2004
Dodělal jsme nový Design, jak jsme sliboval a jako přídavek pár nových příběhů z Jižní Ameriky

13.1.2004
Pracuji na novém Designu

20.10.2003
Našel jsme si konečně čas a přidal jsem pár příběhů z našeho cestování po Asii a Americe

02.08.2003
Nové fotky z naší cesty do černé Afriky - Keňa, která se uskutečnila v červnu a červenci, BIG 5, safari, lidé, příroda, moře (255 fotek)

21.06.2003
Další příběhy z cestování po Indii

02.05.2003
Nové fotky z Maďarska - putování kolem Balatonu, termální lázně Heviz(54)

01.04.2003
Nové příběhy z cestování Indie, Thajsko, Střední Východ, ...

KUCHAŘKA:
Francouské speciality

Indická kuchyně

Pálivá mexická kuchyně

Americký Fast Food

PŘIŠTĚ:
Měsíční putování po Číně, budhistické chrámy, Čínská Zeď, svaté pohoří Wutai, uzbekové a kyrgyjci, přejezd pouští Taklamakan a 7 tisícové vrcholy u hranic s Pákistánem

Půlročním putování po Indických horách, pouštích a památkách

Objevování jihovýchodní Asie, thajské chrámy, indonézské ostrovy a džungle Malajsie

Tříměsíční stop po Austrálii, z Outbacku až na Gold Coast

ODKAZY:
Fotografie z Afriky a Blízkého Východu

Fotografie z Asie a Austrálie

N.Geographic

KOKTEJL

LIDÉ A ZEME

Stránky Cestování ve světě jsou na Internetu od 10. 12. 2002
O nás   Kontakt
Copyright © 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Cestování po světě