Cestování po světě

Naše stránky jsou pro všechny, co rádi cestují, ať už s báglem na zádech a průvodcem v ruce nebo jen po stránkách knížek a cestopisů. Všem těm přejeme příjemné počtení a zábavu.


Thajsko originální královské město Sukhothai (3394)

Egypt Faraónské a arabské skvosty, prastaré čtvrti a moderní mrakodrapy Káhiry (5125)

Izreal Masadu jsme dobyli, ale byla to pěkná dřina do kopečka (5255)


NEJ FOTOGRAFIE
(15418) Usa
(15242) Indie
(14617) Čína
(11404) Keňa
(7956) Austrálie


NEJ PŘÍBĚHY
(55235) Mexiko Pozůstatky májských a koloniálních památek v Mexico City
(45217) Čína Jediná stavba viditelná z vesmíru - Velká čínská zeď
(40053) USA Socha Svobody - francouský dáreček a jeho historie
(31668) Egypt Jaká tajemství ještě před námi skrývají pyramidy v Gíze
(20967) Indie překrásné město Agra a monument lásky Tádž Mahal


HLEDEJ U NÁS
Hledej článek:
 
Hledej obrázek:
 


HLEDEJ VE SVĚTĚ
Seznam/Google:
  
 
Atlas
 


NASTAVENÍ
Přidat k oblíbeným  Přidat k oblíbeným

Nastavit tuto stránku jako domovskou  Nastavit jako výchozí

Pro rozlišení 800 * 600.
Poslední aktualizace 25.08.2004

Celkově přečteno článků 893232
 PŘÍBĚHY

Více informací o zemiFotografie z naší cestyJak jsme se sem dostali
PANAMA

Odkud: Z Kostariky
Kdy: Podzim 2000
Jak dlouho: 2 týdny
Oblast: Panama - Panama City

Panama City, Panama Z Davida jedeme kombinací stop a autobus do Panama City. Vystupujeme na novém nádraží, do Panama Viejo, kde chceme hledat ubytování to máme ještě kousek a tak bereme autobus. Je to vlastně starý americký školní autobus přebarvený ze žluté na pestrou červenou, modrou, zelenou a ... Za 50 centů (V Panamě se platí americkými dolary, jen centy jsou jak panamské tak americké) jsme se tam dopravili a hledáme ubytování. Nakonec jsme našli bejvák ve starém koloniálním domě, kde vchod byl zamřížován a angličtina nám byla k ničemu. Leňulka vše vyjednala a tak máme slevu a platíme 5 USD na noc. Za šest dní 1.1.2002 po novém roce by nám mělo letět letadlo na Quito, Ekvádor. Ale zpět k Panama City. Je to velmi zajímavé město, na jedné straně velmi chudé, na druhé straně moderní velkoměsto s bankovními centry a jachtovým klubem. Rozhodně stojí za to tady pár dní tady zůstat a prohlídnout si hlavně starou část Panamy.

Panama City
Panama City, Panama Je kosmopolitní město, kde žije téměř 704 tis. lidí, nabízí nádhernou podívanou na pozůstatky španělských koloniálních staveb, muzea, parky a hotely. Nechybí zde i siluety mrakodrapů, které je možné spatřit z velké dálky z Pacifiku. Rozhodně zajímavý je pohledu na obrovské lodě, které projíždějí Panamský průplav. Střed města je charakteristický nespočetnými obchůdky s módním zbožím z celého světa. Díky nízkým clům jsou ceny neuvěřitelně příznivé. Nejznámějšími obchodními centry jsou Via Espaňa a Avenida Central, ale i zde platí, že cena není pevná a lze smlouvat.

Casco Viejo
Panama City, Panama Historické centrum dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin. Na jejím okraji leží Francouzský park s francouzským velvyslanectvím jako památka francouzským stavitelům, kteří začali stavět průplav. Při této procházce se můžete pokochat nádherným pohledem na siluetu Panamských mrakodrapů, projít se po mostu Ameriky a zajít do místního jachtového klubu.
Panama City, Panama V Casco Viejo najdeme znamenitá muzea, např. Muzeum průplavu, jež sleduje panamskou historii jako "cestu" spojující Atlantik a Pacifik od časů starých Hispánců až do dnešní doby. Vedle je Muzeum národní historie a stará katedrála s třpytícími se věžičkami vykládanými perlami. V blízkosti je muzeum, věnované umění v náboženství, založené ve starém klášteře Santo Domingo.
Panama City, Panama Pár bloků od katedrály San Jose je nádherný Zlatý oltář složitě vyřezávaný ze dřeva a zdobený zlatem. Dalším zajímavým místem v Casco Viejo je Prezidentský palác, kde se konají nedělní prohlídky. Je až s podivem, že tento nádherný palác je uprostřed místa, kde žije převážně chudá sociální vrstva a kde se nedoporučuje chodit v nočních hodinách. Možná právě proto jsou všechny přístupové cesty hlídány vojskem a policií. Kousek dál je starý přístav, kde je každý den rybí trh, to poznáte už po čuchu, a moc pěkný výhled na staré rybářské lodě s pozadím moderní Panamy.

Stará Panama
Panama City, Panama Asi 2 míle od centra města můžeme navštívit zříceniny prvního hlavního města, známé pod názvy Stará Panama či Panama La Vieja z počátku 16.století. Není překvapením, že obrovská naleziště zlata lákala piráty do panamských vod. Cesta sem je trošku problematická a určitě vás překvapí, když většinu času budete hlídání policií. Důvod je jednoduchý, nacházíte se v chudé části Panami, kde je vysoká kriminalita a i když vše vypadá OK, nemusí to tak být. Těsně před našim příjezdem prý tady okradli pár turistů.
Stará Panama vyhořela a město bylo následně posunuto na západ, kde bylo založeno v roce 1671 současné hlavní město. Nejpůsobivější je katedrála s masivní věží a Biskupský dům. V blízkosti starých památek je trh s řemeslnou výrobou domorodců a restaurace s výhledem na panamský záliv.

Tento článek byl přečten 4849

Jak se vám článek líbil?
0(min) do 10(max)
Kolik čtenářů se vyjádřilo: 43

3.76.3

NOVINKY:
25.8.2004
Nové fotky z naší cesty do Hedvábné stezce - Čína červen 2004

25.8.2004
Jsme zpět s mesíční cesty po Číně a je tu pár nových příběhů

10.5.2004
Tak a jsou tu nové příběhy z černé Afriky a jihovýchodní Asie

18.1.2004
Dodělal jsme nový Design, jak jsme sliboval a jako přídavek pár nových příběhů z Jižní Ameriky

13.1.2004
Pracuji na novém Designu

20.10.2003
Našel jsme si konečně čas a přidal jsem pár příběhů z našeho cestování po Asii a Americe

02.08.2003
Nové fotky z naší cesty do černé Afriky - Keňa, která se uskutečnila v červnu a červenci, BIG 5, safari, lidé, příroda, moře (255 fotek)

21.06.2003
Další příběhy z cestování po Indii

02.05.2003
Nové fotky z Maďarska - putování kolem Balatonu, termální lázně Heviz(54)

01.04.2003
Nové příběhy z cestování Indie, Thajsko, Střední Východ, ...

KUCHAŘKA:
Francouské speciality

Indická kuchyně

Pálivá mexická kuchyně

Americký Fast Food

PŘIŠTĚ:
Měsíční putování po Číně, budhistické chrámy, Čínská Zeď, svaté pohoří Wutai, uzbekové a kyrgyjci, přejezd pouští Taklamakan a 7 tisícové vrcholy u hranic s Pákistánem

Půlročním putování po Indických horách, pouštích a památkách

Objevování jihovýchodní Asie, thajské chrámy, indonézské ostrovy a džungle Malajsie

Tříměsíční stop po Austrálii, z Outbacku až na Gold Coast

ODKAZY:
Fotografie z Afriky a Blízkého Východu

Fotografie z Asie a Austrálie

N.Geographic

KOKTEJL

LIDÉ A ZEME

Stránky Cestování ve světě jsou na Internetu od 10. 12. 2002
O nás   Kontakt
Copyright © 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Cestování po světě