Cestování po světě

Naše stránky jsou pro všechny, co rádi cestují, ať už s báglem na zádech a průvodcem v ruce nebo jen po stránkách knížek a cestopisů. Všem těm přejeme příjemné počtení a zábavu.


Keňa největ?í přístav na celém východoafrickém pobře?í Mombasa (4945)

USA Socha Svobody - francouský dáreček a jeho historie (40923)

Čína významné město na Hedvábné cestě - Urumči a nádherné Nebezské jezero (5063)


NEJ FOTOGRAFIE
(15690) Usa
(15435) Indie
(14829) Čína
(11562) Keňa
(8068) Austrálie


NEJ PŘÍBĚHY
(55824) Mexiko Pozůstatky májských a koloniálních památek v Mexico City
(45658) Čína Jediná stavba viditelná z vesmíru - Velká čínská zeď
(40923) USA Socha Svobody - francouský dáreček a jeho historie
(32291) Egypt Jaká tajemství je?tě před námi skrývají pyramidy v Gíze
(21635) Indie překrásné město Agra a monument lásky Tád? Mahal


HLEDEJ U NÁS
Hledej článek:
 
Hledej obrázek:
 


HLEDEJ VE SVĚTĚ
Seznam/Google:
  
 
Atlas
 


NASTAVENÍ
Přidat k oblíbeným  Přidat k oblíbeným

Nastavit tuto stránku jako domovskou  Nastavit jako výchozí

Pro rozlišení 800 * 600.
Poslední aktualizace 25.08.2004

Celkově přečteno článků 937867
 PŘÍBĚHY

Více informací o zemiFotografie z naší cestyJak jsme se sem dostali

EVROPA

Odkud: Z ČR
Kdy: léto 1994
Jak dlouho: 1 měsíc
Oblast: UK - Londýn

Londýn
V Londýně jsme strávili čtyři dny a musíme říct, že Londýn právem patří mezi jedny z nejpěknějších měst na světě. Není to jen památkami a muzei, i ty patří mezi nejlepší na světě, ale celkovou atmosférou, je zde možné navštívit čínskou, arménskou, indickou a muslimskou čtvrť a večer po celodenním putování Londýnem skončil v jedné ze zakouřených pravých anglických hospod a dát si nefalšované anglické pivo.

Madame Tussaud’s
Madame Tussaudová začala svoji kariéru snímáním posmrtných masek nejznámějších obětí francouzské revoluce. V roce 1835 uspořádala výstavu svých prací v Baker street poblíž dnešního muzea. Kolekce 90.let 20. století, ve které najdete politiky, filmové i televizní herce, rockové hvězdy a sportovce, vychází i nadále z tradiční techniky modelování z vosku.

Buckihghamský palác
Buckinghamský palác je hlavním sídlem britské monarchie. Je zároveň domovem i kanceláří a pořádají se zde oficiální slavnosti. Populární londýnskou podívanou je výměna stráže na nádvoří, která se koná v létě každý den a v zimě třikrát týdně. Toto pestré divadlo doprovázené vojenskou kapelou trvá cca 30minut. I když není možné prohlédnout si interiéry Buckinghamského paláce, v Queen´s Gallery jsou pravidelně organizovány výstavy uměleckých děl z královské sbírky a v královské stáji (Royal Mews) se mohou vidět královniny koně a kočáry, včetně honosného vozu užívaného při korunovacích (State Carriage). Soukromé zahrady Buckinghamského paláce se táhnou až k Hyde Park Corneru, což je jedna z nejvíc rušných křižovatek Londýna. Najdete zde i známý Koutek řečníků (Speaker´s Corner), kde každou neděli mohou mluvit řečníci skoro na jakékoliv téma.

Trafallgarské náměstí
Náměstí bylo vybudováno v letech 1829-41 na památku velké námořní bitvy roku 1805, kdy pod vedením lorda Nelsona byla poražena Angličany francouzská flotila. Dominantou náměstí je 170 stop vysoký sloup se sochou Nelsona. Jeho podstavec hlídají populární bronzoví lvi od Landseera. V severní části náměstí stojí Národní galerie (National Gallery), která vlastní největší sbírku evropského umění na světě s mnoha mistrovskými díly 13.až 20.století (moderní umění se nachází v Tate Gallery v Millbank). Národní galerie portrétů je na Martin´s Place a jsou tam vystaveny portréty slavným britských mužů a žen počínaje tudorovským obdobím a končíc dneškem. Na opačné straně se tyčí kostel St.Martin-in-the-Fields s korintským sloupovím a elegantní vížkou. Často se zde konají koncerty. V kryptě je knihovna, restaurace a London Brass Rubbing Centre).

Big Ben
Big Ben není název věže ani hodin, které jsou na 106 metrů vysoké věži umístěny, nýbrž zvonu, který odbíjí každou celou hodinu. Hodiny jsou největší v celé Británii. Mají čtyři ciferníky (z každé strany jeden) s průměrem 7,5 metrů. Minutová ručička má délku 4,25 metrů. čas určují téměř nepřetržitě od května roku 1859. Hluboké tóny zvonů se staly symbolem Velké Británie a jsou denně vysílány na stanici BBC.

Piccadilly circus
Kousek dál je Piccadilly circus, kde je celý den rušno, nachází na konci Regent Street. Piccadilly je známý svými do dálky zářícími reklamami a sochou Erose, neboli Anděla křesťanského milosrdenství. London Pavilion hostí Rock Circus, tj.přehlídku rock a pop music a v blízkém Trocaderu je výstava Guiness World of Records. Západně se nachází Piccadilly se známým obchodním centem Fortrum & Mason a Královskou akamedií umění (Royal Academy of Arts), kde se každoročně koná známá letní Summer Exhibition.

Soho
Dále návštěvujeme známou oblast Soho. To je malebná kosmopolitní čtvrť Londýna, plná obchodů a restaurací. Francouzští Hugenoti se zde usadili v 17.století a od té doby toto místo přitahuje spousty přistěhovalců. Mezi posledními jsou Číňané, kteří vytvořili svérázná společenství v ulicích kolem Gerrard Stret. Dnes se tato část nazývá Čínské město (Chinatown) a má charakteristickou atmosféru, zvláště při pestrých a hlučných oslavách čínského Nového roku. Soho vždy přitahovala umělce a spisovatele. Proto se mnoha známá londýnská divadla nacházejí právě zde.

Houses Of Parliament
Pak jsme nakráčeli před budovy parlamentu - Houses Of Parliament - Dnešní budovy parlamentu jsou postaveny po velkém požáru z roku 1834. Pouze Westminster Hall a část kaple sv.Štěpána (St.Stephen´s Chapel) neshořely a později byly zahrnuty do nové konstrukce. Budova zahrnuje Horní a Dolní sněmovnu (Horse of Lords a House Of Commons), ve kterých se projednávají parlamentní záležitosti. Blízko Westminsterského mostu se tyčí věž Sv.Štěpána (St.Stephen´s Tower) se známým zvonem Big Ben vážícím 13 a čtvrt tuny, který odbíjí hodiny. Hodinový číselník má průměr 23 stop a minutové ručičky jsou dlouhé 14 stop. Noční světlo na vrcholu věže značí, že Parlament zasedá.

Tower Of London
Naši další zastávkou byl Tower Of London. Byl navržen v gotickém stylu, aby se shodoval s Tower. Byl otevřen v roce 1894. Dvě masívní mostní váhy (každý váží 1000tun) se lodím otvírají také dnes, i když méně často. Původní hydraulický mechanismus je nyní uložen v muzeu na jižní straně mostu. Most je zpřístupněn veřejnosti, která se může těšit nádherným pohledům do okolí z ocelové konstrukce, která měla ve výši spojuje obě věže mostu.

Krátkou procházkou od Tower Bridge je možno navštívit mnoho zajímavých míst. Jedním z nich je kostel All Hallows by the Tower, který byl poškozen v druhé světové válce. Naproti Tower je na Temži zakotven HMS Belfast, křižník Královské flotily, zkonstruovaný v roce 1938 a nyní používaný jako muzeum. Na východ od Tower Bridge jsou již zmíněné doky sv.Kateřiny. Pro ty, co jsou otrlejší, doporučujeme navštívit Hall of Terror, která je kousek od Tower Bridge, a kde můžete vidět jak vypadalo mučení ve staré Anglii.


Tento článek byl přečten 5720

Jak se vám článek líbil?
0(min) do 10(max)
Kolik čtenářů se vyjádřilo: 145

2.47.6

NOVINKY:
25.8.2004
Nové fotky z naší cesty do Hedvábné stezce - Čína červen 2004

25.8.2004
Jsme zpět s mesíční cesty po Číně a je tu pár nových příběhů

10.5.2004
Tak a jsou tu nové příběhy z černé Afriky a jihovýchodní Asie

18.1.2004
Dodělal jsme nový Design, jak jsme sliboval a jako přídavek pár nových příběhů z Jižní Ameriky

13.1.2004
Pracuji na novém Designu

20.10.2003
Našel jsme si konečně čas a přidal jsem pár příběhů z našeho cestování po Asii a Americe

02.08.2003
Nové fotky z naší cesty do černé Afriky - Keňa, která se uskutečnila v červnu a červenci, BIG 5, safari, lidé, příroda, moře (255 fotek)

21.06.2003
Další příběhy z cestování po Indii

02.05.2003
Nové fotky z Maďarska - putování kolem Balatonu, termální lázně Heviz(54)

01.04.2003
Nové příběhy z cestování Indie, Thajsko, Střední Východ, ...

KUCHAŘKA:
Francouské speciality

Indická kuchyně

Pálivá mexická kuchyně

Americký Fast Food

PŘIŠTĚ:
Měsíční putování po Číně, budhistické chrámy, Čínská Zeď, svaté pohoří Wutai, uzbekové a kyrgyjci, přejezd pouští Taklamakan a 7 tisícové vrcholy u hranic s Pákistánem

Půlročním putování po Indických horách, pouštích a památkách

Objevování jihovýchodní Asie, thajské chrámy, indonézské ostrovy a džungle Malajsie

Tříměsíční stop po Austrálii, z Outbacku až na Gold Coast

ODKAZY:
Fotografie z Afriky a Blízkého Východu

Fotografie z Asie a Austrálie

N.Geographic

KOKTEJL

LIDÉ A ZEME

Stránky Cestování ve světě jsou na Internetu od 10. 12. 2002
O nás   Kontakt
Copyright © 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Cestování po světě